Byla zřízena sněmovní vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě

21. 4. 2021

21.4. 2021, František Elfmark

Dnes jsme ve sněmovně konečně hlasovali o zřízení vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě. Pro zřízení hlasovalo 52 poslanců, proti byli 3, komise je tedy na světě. 

Zřízení komise mě popravdě celkem překvapilo. Nečekal jsem, že k tomu bude vůle od vládních stran. Nicméně mám radost, a budu se do komise za náš poslanecký klub Pirátů hlásit.
Od komise si slibuji, že se především podrobně podíváme na konkrétní kroky, které prováděla nejen ČIŽP, ale i další zapojené orgány. Na jejich rychlost a posloupnost v čase, na to, zda byly využity všechny dostupné nástroje a postupy. Rozhodně nechci, a ani nemohu suplovat práci Policie. Situace byla od 20. záři velmi nepřehledná a proto si myslím, že si vše na komisi vyjasníme. Otázkou je, kolik toho do září stihneme, ale budu se snažit, abychom k alespoň dílčím jasným zjištěním v tomto termínu dospěli.

Věřím, že i naše práce pomůže odhalit, co vedlo k tragédii 20. září 2020, kdy došlo k usmrcení mnoha tisíc ryb. Pro vyšetření havárie musí být podniknuto maximum!

e-mail: info@zazivoubecvu.cz
Tvorba www stránek FOOE s.r.o.