Policejní prezident Švejdar jako další žába na prameni v kauze Bečva

23. 1. 2021

Policejní prezident Švejdar se arogantně obul do šéfredaktora Deníku Referendum Jakuba Patočky, že podsouvá veřejnosti „laický názor“ a zpochybňuje zákonný postup kriminalistů při „provádění úkonů“ v případu otravy řeky Bečvy loni v září. Jana Švejdara dosadila do funkce policejního prezidenta na základě „výběrového řízení“ Babišova vláda. Byl předlistopadovým příslušníkem Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti z Trutnova, kde v době, kdy započala jeho policejní kariéra, bolševický režim zavraždil Pavla Wonku jako posledního československého disidenta.

 

Výsledky policejního vyšetřování „kauzy Bečva“ jsou zatím nulové, alespoň pokud jde o zveřejněné závěry. Ty dílčí, oznámené loni na podzim, byly podle všeho matoucí, zavádějící a nepravdivé. Přitom se zjevně jedná o případ – vzhledem ke svědectvím, pomíjivým důkazům i místním reáliím, který když se nevyšetří rychle, tak se nejspíš nevyšetří už nikdy. Právě to je podle všeho cílem „orgánů činných v trestním řízení“ i institucí v gesci ministerstva životního prostředí řízeného místopředsedou Babišova hnutí ANO a bývalým top manažerem Babišova holdingu Agrofert Richardem Brabcem.

Je třeba připomenout, že Jakub Patočka poslal policejnímu prezidentovi Janu Švejdarovi ohledně otravy Bečvy 7. prosince loňského roku velmi zdvořilý otevřený dopis, v němž je řečeno vše podstatné. Švejdar na něj podle všeho Patočkovi dodnes neodpověděl, vyjádřil se až nyní na oficiálních stránkách Policie ČR. Reportáže Deníku Referendum o otravě Bečvy mu jdou už asi hodně na nervy, protože neposkytují klid na babišovské bezčasí a zapomnění. A tak Patočkovi vmetl i jediné formální pochybení v jeho článku, totiž zda je svědek povinen předložit nebo vydat svůj mobilní telefon policejnímu orgánu pro důkazní účely (přitom zda bylo předložení soukromého mobilu „neloajálních“ zaměstnanců firmy DEZA podle trestního řádu nezbytné pro dokazování komunikace s médii, a nikoli pro dokazování věci samé, tedy otravy Bečvy, je nepochybně právně sporné).

Takže pokud ten případ otrávené Bečvy vaši policisté neuzavřou ani do konce zimy, tedy po půl roce, pane generálmajore Švejdare, nebo v něm aspoň výrazně a prokazatelně nepokročí, pak si váš zákonný zdržovací postup strčte někam, sdílejte si jeho výsledky s panem Hanzelkou z Agrofertu a s panem ministrem Hamáčkem, ale o viníkovi té havárie bude tím pádem jasno a bude možné nahlas a veřejně říkat, že Bečvu otrávila Babišova DEZA. Nechci nikomu křivdit, dokonce ani premiéru Babišovi a jeho zkorumpovanému ministrovi Brabcovi, ale ani podle mého „laického názoru“ není ve Valašském Meziříčí tak moc subjektů, které by dokázaly zamořit a zdevastovat 40 kilometrů řeky průmyslovým jedem z velkovýroby. Rozhodně ho tam nevylila žádná valašská babička, hospodyně, ba ani žádný komunální podnik, restaurace, malá firma nebo živnostník.

Je na vás a na vámi řízené policii, pane policejní prezidente, abyste jako exponent současného režimu tohle logické podezření vyvrátil, nikoli na občanech a novinářích s „laickým názorem“, omezenými možnostmi a nulovými kompetencemi, aby ho dokazovali. Na rozdíl od vás za to nejsme placení, nemáme k tomu úřední pravomoc, ale myslet, psát a říkat si zatím můžeme, co považujeme za potřebné, správné a pravdivé.

 

Zdroj: https://www.forum24.cz/hlasy/policejni-prezident-svejdar-jako-dalsi-zaba-na-prameni-v-kauze-becva/?fbclid=IwAR0fst19A7xXEV4Cy3CplAFLPbaC5WMkoFd32pUtVigxcleJE6wup0QDPQg

e-mail: info@zazivoubecvu.cz
Tvorba www stránek FOOE s.r.o.