Za otravou řeky Bečvy stojí prokazatelně Energoaqua, tvrdí u soudního jednání soudní znalec

19. 7. 2023

U soudu kvůli otravě řeky Bečvy vypovídal 19. července 2023 soudní znalec z oboru vodního hospodářství Jiří Klicpera. Ten určil jako viníka společnost Energoaqua.

Soudní jednání, týkající se otravy řeky Bečvy 20. září 2020, při kterém uhynuly tuny ryb, pokračuje výslechem dalších svědků. 19. července jím byl soudní znalec z oboru vodního hospodářství Jiří Klicpera. "Havárii způsobila prokazatelně společnost Energoaqua nesprávným provozem celku vodního hospodářství, a to především chemické čistírny odpadních vod," řekl Klicpera, který jeden ze stěžejních posudků ve sledovaném případu otravy Bečvy vypracovával pro policii.

Spolu s firmou Energoaqua je v kauze obžalovaný i její ředitel Oldřich Havelka. Vinu u vsetínského okresního soudu, který případ od ledna projednává, opakovaně odmítl, stejně jako zmocněnec podniku Vladimír Kurka.

Soudní líčení sledují i reportéři Českého rozhlasu Zlín a poznatky z výslechu znalce nabízíme v krátkém souhrnu.

Zdroj: https://zlin.rozhlas.cz/za-otravou-reky-becvy-stoji-prokazatelne-energoaqua-tvrdi-u-soudniho-jednani-9036249?_gl=1*wbk95r*_ga*MTU1MjEzNjM2MC4xNjkwMTQ5MjQz*_ga_NHXTP7RWNV*MTY5Mjg2NTIyOC45LjEuMTY5Mjg2NTM5NC4wLjAuMA

e-mail: info@zazivoubecvu.cz
Tvorba www stránek FOOE s.r.o.